e-shopProdejnyohlasyněco navícO násVše o nákupuKontakt
menu
hledej
košík

Jak na esenciální oleje

DEJTE NA INTUICI A VYBERTE SI OLEJ, KTERÝ VÁM VONÍ

V aromaterapii, pravda, lze využívat i oleje, které nám sice nevoní, ale mohou nás v určitém ohledu “posunout dál”. To si však raději schovejte k profesionálnímu aromaterapeutovi. Když si kupujete olejíček domů, vyberte si takový, který vám udělá radost, uklidní vás, osvěží nebo povzbudí, zkrátka se kterým ladíte.

ESENCIÁLNÍ OLEJE MEZI SEBOU MŮŽETE MÍCHAT

Např. vůně borovice, která pomáhá při ucpaném nosu, začne působit lehčeji a příjemněji, když k ní přidáme pár kapek oleje z citronu. Mátu peprnou, která energizuje a dodává pocit rychlosti, můžeme “zklidnit” kapkou mandarinky nebo pomeranče. Nebo naopak jemnou energii mandarinky povzbudit troškou máty? Záleží jen na vás, jaké poměry vonných olejů zvolíte, abyste si vytvořili směs na míru. 

CHCETE OLEJÍČEK JEN DO AROMALAMPY, NEBO I NA MASÁŽ?

Přírodní esenciální oleje lze použít tak či tak a je jen na vás, co zvolíte. Syntetické vonné esence je vhodnější používat jen do aromalamp.

Pokud chcete olejem masírovat, je nutné ho naředit jedlým nebo kosmetickým olejem. Raději nedávejte vonné esence na kůži neředěné. Stejně tak si při prvním použití ohlídejte, zda olejíček nedráždí kůži a nevyvolává alergickou reakci.

TIP: Chcete použít vonný olej při koupeli? Rozmíchejte ho v trošce mléka. Vznikne emulze, která se ve vodě lépe rozptýlí než olejíček samotný.

HLÍDEJTE, ABY SE OLEJÍČEK NEPŘEPALOVAL

Když používáte olej v aromalampách, dbejte na to, aby bylo v lampě vždy dost vody, přepalováním vznikají látky, jejichž vdechování se určitě chcete vyhnout… Můžete také využít elektrické aroma difuzéry, které samy hlídají teplotu odpařování. Protože nevyužívají přímý plamen svíčky, mohou být v případě malých dětí nebo domácích zvířat bezpečnější volbou. Difuzéry navíc v interiéru pěkně vypadají.

POZOR NA FOTOSENZITIVITU

Některé esenciální oleje reagují se slunečními paprsky a mohou na kůži nadělat skvrny, jde zejména o citrusové esence (citron, grep, pomeranč, mandarinka…). Vonné oleje pro jistotu nepoužívejte, když se chystáte vyjít na sluníčko.

MAJÍ ESENCIÁLNÍ OLEJE PROTIVIROTICKÉ ÚČINKY?

Ano, u esenciálních olejů byly prokázané antivirotické účinky. Platí to ovšem jen pro přírodní esence a záleží i na dávkování. Olejíčky můžete používat preventivně v podzimním a předjarním počasí. Přesto, pokud budete pociťovat, že jste onemocněli, rozhodně doporučujeme navštívit lékaře!


A teď už nezbývá než si nějaký olejíček vybrat a udělat si radost :)

Žijte dobře!


Prozkoumejte naši voňavou kategorii…

Pokračujte dál