e-shopProdejnyohlasyněco navícO násVše o nákupuKontakt
menu
hledej
košík

Vyšla nová kniha Meditace

Ať už s meditací začínáte nebo se ji snažíte prohloubit, tato kniha vám bude neocenitelným pomocníkem ve vašem hledání vnitřního míru a naplnění, které pravidelná meditace přináší.

S vhledem a srozumitelností realizovaného Mistra Sri Chinmoy nabízí čtenáři nejen inspiraci, ale zároveň i obsáhlého průvodce na objevnou duchovní cestu – od základních cvičení a rad pro každodenní meditaci až k poodhaleným vrcholkům nejvyššího meditativního vědomí.

Cesta k poznání svého Já

V dnešní spěchající době je popularita meditace často spojena s pozitivními účinky, jakými jsou snížení stresu, fyzické zdraví a zklidnění mysli. Knihy Sri Chinmoye patří ke starodávnému proudu učení, který vnímá meditaci jako cosi posvátného, a navrací jí její hlubší význam jakožto prostředku k duchovnímu probuzení a sebepoznání. Zdůrazňuje, že upřímnost a aspirace jsou důležitější než konkrétní postup, srdce je důležitější než neustále zaneprázdněná mysl. A mezi řádky nám odhaluje, že meditace neznamená zvládnout techniku či cvičení, ale spíše se rozpomenout na poznání, které již každý z nás má hluboko uvnitř sebe. Naše duše je naším nejlepším učitelem.

Jako všichni praví duchovní učitelé, Sri Chinmoy učil meditaci v tichu, beze slov. Kromě toho však měl v průběhu let stovky přednášek a odpovídal na nespočet otázek na rozmanitá témata. Text této knihy je vybrán právě z této pokladnice a je zpestřený výběrem z mnoha tisíců jeho básní a aforismů.

Toto nové vydání jedné z nejoblíbenějších knih našeho nakladatelství se snaží o jasnější uspořádání návodu pro začátečníky, obsahuje také některá další cvičení, z nichž každé je jakousi bránou do rozlehlosti meditace. Jako doplněk k tomuto titulu může sloužit Velká kniha meditačních cvičení, která obsahuje 227 technik od koncentrace a vizualizace až po cvičení pro každodenní život.

Mezi tématy najdete…

• průvodce meditační praxí krok za krokem

• cvičení, která zvládne každý

• rozvinutí síly koncentrace

• jak objevit a udržet si trvalý vnitřní mír

• tajná síla srdce jako pomoc ke ztišení neklidné mysli

• praktické rady pro každodenní život i zaměstnání

• překonání negativních emocí jako zloba a strach

a v každé kapitole navíc odpovědi Sri Chinmoye na nejobvyklejší otázky, se kterými se hledající v meditační praxi potýkají.

Jednoduchá a moudrá slova duchovního Mistra nám připomínají, že meditace je vnitřní pouť, která dává našemu životu hluboký smysl a zářivý cíl. Tato kniha osloví především čtenáře, kteří hledají takové hlubší porozumění. Doufáme, že vám poslouží ve vašem duchovním hledání jako blízký přítel.

Koupit si ji u nás můžete také v původní anglické verzi!